40 yıllık tecrübe

2014 yılında İstanbul’da kurulan Reşat Petek Hukuk Bürosu, kurulduğu günden itibaren sahip olduğu istikrarlı gelişmeyle Türkiye’nin saygın hukuk bürolarından biri haline gelmiştir. 

Ofisin kurucusu Av. Reşat Petek Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hukuk eğitimini tamamlamıştır. 1999 yılına kadar Cumhuriyet Savcılığı ve Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulunmuş ve aynı yıl emekliye ayrılmıştır. Emekli olduktan sonra avukatlık yapmaya başlayan Reşat Petek, daha sonra  25 ve 26. Dönem Burdur Milletvekilliği yapmış ve bu dönem içerisinde TBMM Anayasa Komisyonu Başkanvekilliği, Adalet Komisyonu Üyeliği ve 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanlığı yapmıştır. Anayasa Hukuku, Ceza Hukuku, Şirketler Hukuku, Uluslararası Hukuk alanlarında çalışma yapmıştır. Değişik dergi ve gazetelerde makaleleri vardır. İhanet Ve Direniş, Küresel Güçlerin Yeni Oyuncağı KUKLA isimli iki kitabı basılmıştır. Kukla kitabı İngilizce ve Arapça dillerine tercüme edilmiştir.

Bugün geniş bir yelpazede hukuk hizmeti veren  Reşat Petek Hukuk Bürosu, en verimli şekilde çözüme ulaşmak amacıyla çalışma alanlarına göre uzmanlaşmış  avukatları ile kişi ve kurumlara profesyonel anlamda hukuk desteği sağlayacak şekilde organize olmuştur. Büromuz İstanbul Dünya Ticaret Merkezi B3 Blok Kat:9 No:317 Yeşilköy-Bakırköy adresinde müvekkillerine en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlamaktadır.

Kurucumuz

Reşat Petek

Avukat - Kurucu

Ülkemizdeki inşaat şirketleri, gayrimenkul yatırımcıları, enerji şirketleri ve Türkiye’de yatırım yapan yerli ve yabancı yatırımcılar; genel olarak distribütörlük sözleşmeleri, uzun vadeli yatırım sözleşmeleri, tek seferlik yatırımlar, bu alanlarda devlet ihalelerine katılmak, özel sektörde nakdi veya vadeli ticaret yapmak ve bunların özellikle teminat altına alınması, şirketlerin şube açma işlemleri, şirketlerin hisse ve varlık satın alma işlemleri, Türkiye’deki mevzuata göre hisse dağılımı, ortak girişimlerin tesisi, şirket birleşmeleri ve bölünmeleri, ortaklıklar, devralma finansmanı gibi işlemlerde ve diğer konularda hem adli hem idari süreçlerde hukuki desteğe ihtiyaç duymaktadır.

Hukuk büromuzda Türkiye’nin genç, dinamik ve uluslararası piyasalarda faaliyet gösteren ekonomisi ve bu kapsamda çeitlenen hizmet taleplerine cevap verebilmek amacı ile Türkiye’de faaliyet gösterecek gerek yerli ve gerekse yabancı şirketlere ticaret hukuku, yatırım hukuku, sözleşme hukuku, dış ticaret ve gümrük hukuku, vergi hukuku alanlarında ve daha birçok alanda uzman avukat kadrosu ile müvekkil portföyüne sunulan sonuç odaklı çalışmaları ile seçkin bir hukuki destek sağlanmaktadır.  Ayıca ofisimiz tüm bu süreçlerde müvekkilinin yanında olup, faaliyet gösterilen alanlar ile ilgili devlet kurumları, bakanlıklar, belediyeler, özel sektör kuruluşları, sanayi odaları, ticaret odaları gibi meslek kuruluşları ile temasa geçerek gerekli yazışmaları yapmak, randevuları oluşturmak, müzekkereleri tamamlamak, görüşmeleri gerçekleştirmek, gerekli organizasyon ve koordinasyonu sağlamak, resmi ve özel kurumlardan bilgi istenmesi halinde istenen bilgi ve belgeleri müvekkile iletmek  vb. gibi daha birçok hizmeti eksiksiz şekilde sunmaktadır.

Büromuz kuruluşundan bugüne müvekkillerin değişen ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda hukukun her alanında geniş yelpazede hizmet vermiştir ve vermeye devam etmektedir.  Müvekkil portföyü anlamında gerek bireysel gerekse kurumsal olmak üzere birçok müvekkil kitlesine hizmet vermiştir. Çalışmalarımız ve ofisin deneyimi hakkında fikir sahibi olmak istenmesi halinde gizlilik kuralı uyarınca isim zikredilmeden bilgi verilebilir. Geçmişte yaptığımız işler ve halen yapmakta olduğumuz işlerin neler olduğu, hangi firmalar ile çalışıldığı ve bu işlerin mali büyüklükleri görüldüğünde büromuzun deneyimi ve çalışmaların ciddi bir emek sarf ederek yürütüldüğü daha iyi anlaşılacaktır.

Çalışma prensibimiz, müvekkillerin hukuki sorunlarını benimseyerek ve sonuç odaklı yaklaşımla vekâlet ilişkisini yürütmeye dayanmaktadır. Değişimi her alanda takip ederek, yeniliklere açık, sonuca etkili ve hızlı bir şekilde hukuki hizmetlerin verilmesi, dışarıya karşı müvekkillerin haklarının sonuna kadar savunulması ve sırlarının korunması müvekkillere karşı ise her yönden şeffaflığın sağlanması temel ilkemizdir.

Neden Biz?

Bilgi
Her şeyi bilmek değil, anahtar bilgiye sahip olmak önemlidir. Anahtar bilgi tüm kapıları hukuk yoluyla açmayı sağlayacaktır.
Tecrübe
Teorik bilgi tek başına netice almada yeterli olmayıp, iddia savunma ve yargı makamlarında yargı mensubu olarak kazanılmış tecrübeler sonuca ulaşmada fevkalade etkilidir.
Dinamik Kadro
Sorunların takibi, analiz, çözüm üretimi kurumsal sistemle çalışan dinamik bir ekiple mümkündür.
Hızlı İletişim
İnsanların ''benim avukatım var'' diyebilmeleri için avukatları veya hukuk büroları ile ihtiyaç anında hızlı ve kolayca iletişim kurabilmelidir.